Gaborik zgodził się na kontrakt do LA siedmioletniego: Nie chodziło o pieniądze

Los Angeles. Słowacki hokeista Marián Gáborík (32) podpisał z klubem zagranicznym NHL Los Angeles Kings siedmiu lat kontraktu.

Kwota finansowa nie został oficjalnie wydany, zgodnie z ESPN Pierre LeBrun powinien jednak zdobyć 4.875.000 dolarów rocznie. Łączna kwota zamówienia to osiągnie 34.1 miliona. Gaborik: Chciałem tu

„To bardzo ekscytujące być częścią tego wspaniałego zespołu i całej organizacji w Los Angeles najbliższych siedmiu lat”, powiedział Gaborik na Twitterze.

Jeśli będzie z kings porozumienia w sprawie nowej umowy, od dnia 1 lipca byłoby stać nieograniczony wolny agent.

„Wiem, że mogę zarobić więcej, jeśli próbowałem wolnych graczy rynkowych.Ten przypadek nie chodziło o pieniądze, chciałem zatrzymać się tutaj „powiedział słowa świeży posiadacz Stanley Cup portalu cbssports.com. Wszyscy wiedzieli,

” To był bardzo szalony, ale piękny i gorączkowy okres. Podobało mi się i czekamy, „powiedział w rozmowie konferencyjnej nhl.com po podpisaniu Gáborík.

W stolicy Kalifornii miał wszystko, co potrzebne, a po wygraniu Puchar Stanleya nie ma żadnego powodu, by opuścić klub . „cały czas chciałem tu zostać. Czy obrona i kierownictwo klubu, mój agent, po prostu wszyscy wiedzieli. To był mój priorytet, aby spróbować porozumieć się w sprawie kontraktu z Los Angeles „, powiedział oczekuje większej liczby zwycięstw.

Udany finisz sezonu stworzył słowacki skrzydłowy formacji elitarnej wraz z Anze Kopitar i Dustin Brown.Współpraca i oczekuje na następny sezon.

„Pierwszy dzień przyjechałem tutaj, chłopaki witają mnie bardzo serdecznie. Czułem się komfortowo, a to jest bardzo ważne. Zagraj u boku jednego z najlepszych centrów w lidze był wielki, stworzyliśmy razem właściwą drogę uruchomić klub. Jestem szczęśliwy i czekamy na naszych kolejnych zwycięstw „, powiedział Gaborik.

Gdy czwarty przystanek w karierze za granicą przyniosła mu największe sukcesy. Choć LA podpisał umowę na siedem lat, długość umowy nie może spełnić.

„Możesz zapisać go na 10 lat i jeszcze można vytrejdovať. Ja również podpisał pięć, a nawet tak zmieniłem klub. Z drugiej strony, umowa dawna daje większy komfort i większą dawkę komfortu i ochrony.Jednocześnie nigdy nie wiadomo, co może się zdarzyć. Mam nadzieję pozostać zdrowym i ma się dobrze „, powiedział Marián Gáborík. On będzie zarabiać coraz mniej

Według granicą eksperta Lebrun będzie Gaborik Zarabiaj z nacierających sezonów jeszcze mniej. Pierwsze trzy lata nowego kontraktu, jego LA o wartości 6.075.000 dolarów. W roku 2017/2018, to przy przejściu przez czwarty rok umowy, zmniejszenia dochodów jednego miliona.

Następnie zbiera 4,575,000 w ciągu ostatnich dwóch sezonów zarabia przynajmniej. W roku 2019/2020 LA zapłacić mu kwotę 3.175 mln, a ostatni sezon miał w wieku 39 lat zmniejszy płacić więcej za 100.000 dolarów. w sumie kwota zamówienia przekroczy granicę 34 milionów.Początkowo mówił o trzech lat

Prowadzenie Kings oferowanych niedawno Gaborik trzyletni kontrakt na 15 milionów dolarów. Wreszcie długie cztery lata.

Starania powodu w utrzymaniu zespołu był szczególnie silny szansa produktywności punktacji 32-letni słowacki, który z 14 bolesnego urazu i stał się najlepszym strzelcem playoffs. Po trzynastu latach w jego koszulce LA udało się wygrać najsłynniejszy klub trofeum Puchar Stanleya.

W poprzedniej kariery w NHL grał w koszulkach Minnesota, New York Rangers, Columbus i Los Angeles 810 meczów z bilansu 347 goli i 357 asyst.