Obowiązkowe OC lekarzy wynika z ustawy. Lekarze są wręcz zobowiązani do ubezpieczenia na wypadek błędu w praktyce lekarskiej. Jest to niesamowicie ważne, aby lekarz był ubezpieczony, ponieważ w razie wypadku będzie odpowiadał za szkodę całym swoim majątkiem.

Obowiązkowe OC lekarzy – co powinieneś na ten temat wiedzieć?

Z pewnością bardzo ważne jest to, że każdy lekarz powinien się ubezpieczyć. W Internecie można znaleźć wiele różnego rodzaju przedsiębiorstw, które oferują świetne warunki ubezpieczenia.

Tak naprawdę ubezpieczyć się od odpowiedzialności cywilnej może lekarz, który:

Obowiązkowe OC lekarzy wynika z ustawy

  • nie prowadzi własnej działalności gospodarczej,
  • pracuje w placówce publicznej,
  • działa na podstawie umowy o pracę.

Ubezpieczenie daje dużo spokoju

Przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy ubezpieczeniowej, najpierw należy ją przeczytać. Wiele się słyszy o kruczkach, które działają niestety na niekorzyść ubezpieczonego. Zawsze możesz rozszerzyć swoje ubezpieczenie OC o różnego rodzaju klauzule dodatkowe.

Jedną z takich klauzul jest na przykład dodatkowe ubezpieczenie nieruchomości w której pracujesz jako lekarz. Zawsze możesz negocjować warunki umowy ubezpieczeniowej. Składki są płatne zarówno w gotówce, jak i przelewem na konto bankowe.

Dla których lekarzy jest obowiązkowe ubezpieczenie OC?


Do tych zawodów zaliczają się doktorzy, pielęgniarki, fizjoterapeuci, jak i położne oraz stomatolodzy. Ceny ubezpieczenia bardzo się wahają, dlatego najlepiej jest znaleźć opinie klientów w Internecie. Dzięki temu będziesz mógł uniknąć niewłaściwej decyzji związanej z kupnem ubezpieczenia. Wszelkie formalności są po stronie ubezpieczyciela, więc o nic nie musisz się martwić. Większość przedsiębiorstw ubezpieczeniowych dba o swoich klientów. Można się jednak bardzo często spotkać z problemem z wypłacaniem pieniędzy klientom w razie wypadku.

Często taką dyspozycję można przesłać ubezpieczycielowi albo mailem, albo po prostu przez telefon. W Internecie dostępne są warunki umów, jak i ceny danego ubezpieczenia. To tylko i wyłącznie od Ciebie zależy który z dostępnych pakietów wybierzesz. Zakres ochrony prawnej jest niekiedy naprawdę bardzo szeroki i warto o tym wiedzieć.

Jak widać, należy się ubezpieczyć od odpowiedzialności cywilnej. Jest to obowiązkowe ubezpieczenie, dlatego należy znaleźć najtańsze i zarazem najszersze ubezpieczenie. Praca lekarza wymaga wiele nauki, uwagi w pracy i narażona jest na niewiarygodnie duże niebezpieczeństwo błędu. Niestety, ale właśnie tak wygląda rzeczywistość.