Wszyscy turyści górscy zdają sobie sprawę jak bardzo niebezpieczne jest otoczenie górskie. Gdy warunki nie będą dostatecznie dobre, łatwo o wypadek, oraz o poważne w skutkach konsekwencje. Każdy kto spaceruje, czy nawet wędruje po górach, wie ze szlaki są mocno nieprzewidywalne, oraz że do dużego nieszczęścia może wystarczyć zepchnięcie przypadkiem kogoś ze skarpy, lub złamanie nogi, czy też inne wypadki. W tych okolicznościach, nie zawsze będzie można liczyć na NFZ. Pamiętać należy, że w przypadku braku pomocy nie można narzekać, nawet poza granicami naszego państwa. Jednak jeśli pomoc nadejdzie, a wraz za nią rachunek za oferowane usługi medyczne- to co wtedy? Warto wiedzieć, jak do takiej sytuacji nie dopuścić.

Ubezpieczenie w góry – polisa krótkoterminowa, czy na dłuższy czas?

Jakie ubezpieczenie w góry ze strony bezpiecznypowrot.pl zostanie wybrane, zależy od osobistych preferencji, oraz planów każdego turysty. Z reguły ubezpieczenia zostają wykupowane na terminy spędzenia czasu w górach. Dzięki tej możliwości, można zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy, jednak należy pamiętać, że cena polisy ubezpieczeniowej zależeć będzie od miejsca do którego wyruszasz. Im te góry bardziej wymagające, tym polisa będzie droższa. Warto mieć na uwadze fakt, że narciarstwo, jest zaliczane do sportów zimowych, co traktowane jest przez ubezpieczycieli jako wysokie ryzyko. Im bardziej egzotyczne miejsca, tym droższej jest ubezpieczenie.

Oferty towarzystw ubezpieczeniowych

Wśród wszystkich himalaistów, oraz taterników, czy osób codziennie wędrujących po górach, największą popularnością cieszą się ubezpieczenia najpopularniejszych towarzystw ubezpieczeniowych. W tych ofertach można znaleźć opcje skierowane na:

  • góry na całym świecie, z wyjątkiem Grenlandii, Arktyki, Antarktydy. Warto wiedzieć, że wysokości na których ubezpieczenie pokrywa koszty to aż 6000m. Na tej wysokości można uprawiać sporty ekstremalne takie jak trekking wysokogórski, oraz narciarstwo. W standardowych ubezpieczeniach tego typu liczone są akcje ratownicze, wszystkie koszty związane z transportem do kraju, koszty leczenia, polisy OC, pomoc oraz opieka prawna, a nawet transport do kraju osobistego bagażu. Jest to kompleksowe ubezpieczenie, dzięki któremu można poczuć się komfortowo, oraz bezpiecznie.
  • góry polskie, gdzie ochrona zapewniona jest do 30 kilometrów od granic kraju. W pakietach tego typu polis są ubezpieczenia NNW, a także OC, z kosztami leczenia, oraz z kosztami akcji ratunkowych za granicą oraz w Polsce. Dodatkowo polisa zawiera możliwość transportu do kraju osoby która jest ubezpieczona, oraz jej bagażu. Na rynku towarzystwa ubezpieczeniowe dają możliwości wykupienia ubezpieczeń sezonowych, co sprawia, że osoby mieszkające w pobliżu gór mogą wnioskować sporadycznie, jednak regularnie na tego typu ubezpieczenia.

Podsumowanie

Reasumując, ważną kwestią jest kupienie ubezpieczeń górskich przed wyruszeniem na szlak. Nie od dziś wiadomo, że góry są niebezpieczne, oraz że zawsze należy podróżować z dokumentami. Do tego kompletu dokumentów należy zawrzeć polisy. Bez tego wszystkiego podróżowanie może być utrapieniem, oraz finansową pułapką. Aktualnie na rynku dostępne są oferty na każdą kieszeń, oraz różne potrzeby. Swobodnie możesz wybierać między ubezpieczeniami na teren Polski, a także skorzystać z ochrony ogólnoświatowej. Pamiętać należy, aby każdorazowo przeczytać Warunki Ubezpieczeń, które wprost mówią o wykluczeniach Towarzystw Ubezpieczeniowych, na które to nie odszkodowań ani żadnych rekompensat. Bezpieczeństwo w górach jest nieocenione.