W obecnych czasach wiele osób stawia na górskie wędrówki. Częstym celem są Tatry bądź ekstremalne Alpy. Niestety taka wyprawa może wiązać się z nieszczęśliwym wypadkiem. Okazuje się, że akcje ratownicze są bardzo drogie, zwłaszcza te, które wymagają użycia śmigłowca ratunkowego. Dlatego warto wykupić ubezpieczenie górskie. Warto dowiedzieć się, jakie powinno być ubezpieczenie w góry – bezpiecznypowrot.pl.

Alpiniści oraz Taternicy

Warto zaznaczyć, że ubezpieczenie w góry obejmuje nie tylko profesjonalistów, ale również amatorów górskich wspinaczek

Na polskim rynku działają firmy, które oferują specjalne górskie ubezpieczenie. Jest to dedykowane roczne ubezpieczenie turystyczne dla wszystkich pasjonatów wspinaczki po wysokich górach. Warto zaznaczyć, że polisa stanowi pełną ochronę w czasie zagranicznych wypraw górskich. Niezależnie od tego, czy wyprawa ma charakter indywidualny czy grupowy, można zakupić takowe ubezpieczenie. Korzystają z niego nie tylko profesjonaliści, ale również amatorzy i turyści. Wszyscy mogą liczyć na pełen zakres pomocy, który zapewniany jest przez polską firmę ubezpieczeniową. Obsługa jest zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Warto też dodać, że produkt został opracowany przez PZU razem z Polskim Związkiem Alpinizmu. Takowe ubezpieczenie dostępne jest w dość przystępnej cenie.

Górska wędrówka a ubezpieczenie


Warto zaznaczyć, że ubezpieczenie w góry obejmuje nie tylko profesjonalistów, ale również amatorów górskich wspinaczek. Z takiej ochrony mogą skorzystać wszyscy. Warto dodać, że uniwersalna ochrona w czasie zagranicznych wypraw pokryje koszty akcji ratunkowej oraz leczenia. Ponadto pokrywa transport do kraju, OC, bagaż, a także pomoc prawną. Dlatego wiele osób korzysta z takiej formy ubezpieczenia. Dzięki niemu można być spokojnym o swoje bezpieczeństwo w czasie górskiej wędrówki. Warto też dodać, że ubezpieczenie może zapewnić ochronę na całym świecie. Wyjątkiem jest tylko Arktyka, Antarktyda oraz Grenlandia. Trzeba wiedzieć, że ubezpieczenia działa w górach, które mają wysokość do 6 000 m n.p.m. Można też wykupić opcję rozszerzenia, która wchodzi w skład gór do wysokości 7 600 m n.p.m. Tego typu ubezpieczenie powinno objąć ponad 40 aktywności oraz sportów. Mowa tutaj między innymi o wspinaczce, narciarstwie, kolarstwie górskim, trekkingu oraz speleologii. Oprócz tego ochrona świadczona jest przez 12 miesięcy od czasu złożenia wniosku. Przeznaczona jest ona dla dowolnej liczby wypraw, które trwają od ośmiu tygodniu do szesnastu. Wszystko zależy od tego, czy postawiliśmy na opcję rozszerzoną. Zdecydowanie warto postawić na ubezpieczenie górskie, które zabezpieczy nas przed ewentualnymi kosztami akcji ratunkowej.